Wiedźmin 3 Dziki Gon Download

wiedźmin 3 download

Wiedźmin 3: Dziki Gon download z polskiej strony, z polską instalką. Nasz instalator jest szybki i krok po kroku poprowadzi Cię od początku instalacji aż do samej gry.

Ponad 300 milionów złotych budżetu, blisko 2 tysiące osób zaangażowanych w produkcję i dwa lata prac. Tak, w telegraficznym skrócie, można opisać grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, która już w momencie produkcji była uznawana za jeden z najważniejszych tytułów w historii polskiego game devu.

Dziś, pięć lat po ukazaniu się tytułu na rynku dobrze wiemy, że szumne zapowiedzi, ale też pełne zachwytu recenzje były uzasadnione, a sama gra cieszy się absolutnie zasłużonym, kultowym statusem – nie tylko wśród polskich gamerów. Nikogo, kto chociaż raz miał styczność z dziełem CD Projekt Red status ten nie powinien dziwić. Gra ma wszystko, czego można od niej oczekiwać – fascynującą, wciągającą fabułę, bardzo udany system walki i rozwoju postaci, otwarty świat oraz grafikę, która do dziś, mimo upływu pół dekady, robi ogromne wrażenie. Jeśli więc do tej pory nie miałeś możliwości zagrać w grę Wiedźmin 3 pobierz ją jak najszybciej i nadrób zaległości.

Fabuła gry

Fabuła Wiedźmina 3: Dziki Gon jest osadzona w tym samym uniwersum, co dwie poprzednie części kultowego już cyklu. To oczywiście świat wykreowany przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego, doskonale znany wszystkim czytelnikom jego prozy. W grze znajdziemy lokacje pojawiające się zarówno w dwóch wcześniejszych tytułach, jak i powieściach oraz opowiadaniach. Grając w Dzikiego Gona mamy więc okazję być między innymi w Wolnym Mieście Novigrad, w Oxenfurcie, osnute złą sławą moczary Velen, archipelag Skellige oraz rzecz jasna siedliszcze wiedźminów – Kaer Morhen.

Protagonistą niezmiennie jest wiedźmin Geralt, a cała fabuła zaczyna się pół roku po wydarzeniach, które gracze mieli okazję poznać w drugiej części serii. Geraltowi udaje się odzyskać pamięć, ale decyduje się nie włączać w konflikt toczący się w Temerii i nie brać strony żadnej z frakcji. Zamiast walki za cel obiera sobie znalezienie tytułowego Dzikiego Gonu, czyli podniebnego orszaku upiorów i ich demonicznych koni, sprowadzających nieszczęście na obszary, na których się pojawi. Równolegle poszukuje bliskich mu osób. Gracz musi więc odnaleźć między innymi Yennefer Vengerbergu i księżniczkę Cirillę.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Rozgrywka

Tak jak dwie poprzednie części serii CD Projekt RED, Wiedźmin 3: Dziki Gon jest rasową fabularną grą akcji. Uwagę zwraca też starannie dopracowany nawet w najmniejszych szczegółach otwarty świat. Gracz steruje postacią protagonisty, oglądając jego poczynania się z perspektywy trzeciej osoby. Do dyspozycji ma nie tylko poruszanie się po lądzie, ale też pływanie i nurkowanie. W wielu przypadkach możliwe jest skrócenie czasu podróży dzięki takim środkom transportu jak osiodłane konie czy łodzie. Niektóre fragmenty zostały zaprojektowane w ten sposób, że grywalną postacią staje się nie Geralt, a Ciri.

Jak przystało na action RPG, sterując Geraltem możesz zbierać różne przedmioty i przechowywać je w ekwipunku. Są to między innymi składniki alchemiczne i rzemieślnicze, z wykorzystaniem których przyrządzisz różnego typu eliksiry, odwary czy oleje. Korzystając z umiejętności postaci można też ulepszać swoje bronie. Nie zabrakło również miejsca na rozwój postaci, który tradycyjnie odbywa się poprzez zbieranie punktów doświadczenia i umiejętności. Nadszarpnięte walkami siły można natomiast zregenerować na dwa sposoby – jedząc posiłki lub pijąc właściwe napoje.

Jeżeli grałeś w Wiedźmina 2, system walki nie powinien być dla ciebie zaskoczeniem. W trójce bardzo przypomina ten z poprzedniej części i opiera się na użyciu broni białej, dystansowej oraz magii.

Wiedźmin 3 Dziki Gon download

Wiedźmin 3: Dziki Gon stał się przebojem już przed premierą. Jak po pewnym czasie ujawnili twórcy gry, w samej tylko przedsprzedaży fani serii zamówili ponad milion kopii gry. Oczekiwania co do nadchodzącego wówczas tytułu CD Projekt RED były ogromne, a tytuł, co najważniejsze, stanął na wysokości zadania.

wiedźmin 3 do pobrania

W Metacritic zdobył bardzo wysoką ocenę – 92 punkty na 100 możliwych. Cieszył się – i zresztą nadal cieszy – sporym powodzeniem u graczy. Ogromne przecież koszty produkcji zwróciły się już pierwszego dnia po premierze, a w ciągu dwóch tygodni trzeciego Wiedźmina kupiły 4 miliony osób.

Nie zabrakło też nagród i branżowych wyróżnień. Dziki Gon został zdobywcą nagród na targach E3 aż dwukrotnie – w 2013 i 2014. Poza tym do jego twórców powędrowały też nagrody przyznawane na galach Golden Joystick Awards i Game Awards. Gra ponadto znalazła się w licznych zestawieniach – między innymi na liście najlepszych gier wydanych na komputery osobiste sporządzonej przed redakcję brytyjskiej edycji PC Gamer.

Wiedźmin 3 – pobierz grę na PC

Jeśli to, co powiedzieliśmy o trzeciej części wiedźmińskiej serii zachęciło się do nadrobienia zaległości, kliknij w przycisk Wiedźmin 3 Dziki Gon download i przekonaj się, że w naszym kraju powstają gry na najwyższym światowym poziomie – zarówno pod względem technicznym, jak i grywalności oraz fabuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *