Twierdza Krzyżowiec Download

twierdza krzyżowiec download

Pobierz Twierdza Krzyżowiec, czyli z angielskiego Stronghold Crusader. Download z naszej strony jest w 100% bezpieczny oraz regularnie skanowany!

Gra może nie wybitnie znana, ale zdecydowanie ma swoich miłośników oraz pasjonatów. Nic w tym dziwnego – nam również gra się w nią świetnie.

Twierdza Krzyżowiec (Stronghold Crusader) Download

W tym miejscu wkrótce dodamy link do pobrania Twierdza Krzyżowiec PL – oczywiście w pełnej wersji. Instalator jest ekspresowy – więc nie musicie tracić dużo czasu na pobieranie oraz instalowanie Stronghold Crusader.

twierdza krzyżowiec pobierz

Twierdza Krzyżowiec Pobierz Pełną Wersję

Stronghold Crusader to gra strategiczna. Bez oszałamiającej grafiki, bez wybitnych możliwości. Co jednak sprawia, że tyle graczy uwielbia w to grać, a przy okazji – Ty znalazłeś się tutaj, aby pobrać Twierdza Krzyżowiec? Cóż, naszym zdaniem: sentyment 😉

 

Twierdza krzyżowiec download

Twierdza krzyżowiec to legendarny już tytuł, który gatunkowo najprościej można określić jako “symulator twierdzy”. Do dzisiaj wielu graczy uznaje ją jako grę strategiczną wszech czasów. Chociaż od premiery minęło już wiele lat, wciąż jest w stanie zapewnić nam długie godziny wyśmienitej rozgrywki.

Twierdza – Opis gry

Twierdza krzyżowiec (której download u nas znajdziecie) to gra wydana w 2002 r. przez brytyjskie studio Firefly Studios. Jest to sequel gry “Twierdza” wydanej rok wcześniej. Kolejna część serii powtórzyła sukces pierwszego wydawnictwa.

twierdza krzyżowiec pobierz

Akcja gry to czasy krucjat krzyżowych (11-14w.). Naszym celem będzie pokonanie Saracenów na ich terenie. Mamy do wyboru zarówno kampanię historyczną, jak i dwa szlaki krzyżowca, które są w stanie zapewnić nam naprawdę długą rozgrywkę. Oprócz kampanii możemy wybrać również grę losową, a także tryb multiplayer. W Stronghold Crusader do pobrania naszym głównym celem jest rozbudowa własnego zamku i zdobycie warowni przeciwnika. W kampaniach możemy wybrać, po której stronie chcemy walczyć – Zakonu Krzyżackiego, czy Saracenów.

Rozgrywkę zaczynamy przeważnie jedynie z siedzibą lorda, początkowymi surowcami i złotem, a także niewielkim zapasem jedzenia. Naszym początkowym celem jest więc stworzenie warowni, której ludziom nie będzie brakować jedzenia, a także będą bezpieczni w jej murach. Do ważnych elementów należy także zaplecze surowcowe, gdyż mogą nam one zapewnić dodatkową ilość złota, a także są niezbędne przy wytwarzaniu broni. Nie zawsze takie budynki będziemy mogli wybudować wewnątrz zamku, należy więc zapewnić im potrzebną ochronę. Całą gospodarką należy więc pokierować tak, aby jej poszczególne segmenty mogły bez przeszkód się rozwijać i bez problemów przejść przez fazę początkową. W porównaniu do pierwszej edycji uprawa żywności będzie nieco bardziej skomplikowana. Na pustynnych terenach będzie raczej niewiele terenów zielonych, na których możemy budować farmy i uprawy. Niemniej jednak niektóre mapy zawierają oazy i tam możliwości jest już dużo więcej. Naszą osadę zawsze należy otoczyć murami, gdyż nieprzyjaciel zawsze będzie starał się wykorzystać nasze słabe punkty. W tej edycji pojawia się sporo nowych jednostek wojennych. Paladyni zdolni do podpalania budynków z pewnością będą próbować znaleźć lukę w murach, by puścić nasza osadę z dymem. Twierdza krzyżowiec pobierz oferuje nam także nowy budynek – jest to obóz najemników. Możemy w nim rekrutować jednostki arabskie wyłącznie za złoto, bez wytwarzania broni. Nowy budynek znajdziemy także w sekcji murów, jest to wieżyczka obserwacyjna. Jest stosunkowo tania i może pomieścić tylko 5 żołnierzy, ale zapewnia olbrzymi zasięg i jest świetną obroną przed nacierającym wrogiem. W grze musimy pamiętać o tym, by nie zabrakło jedzenia w spichlerzu, gdyż wówczas wskaźnik popularności zacznie spadać, a kiedy znajdzie się poniżej 50 – jednostki robotników zaczną odchodzić z pracy.

Innowacją jest także fakt, że zielarz z Apteki może w tej części uzdrawiać jednostki. Gracz ma do wyboru także większy zakres tempa gry i może ustawić je według swoich preferencji.

twierdza krzyżowiec download

Wymagania sprzętowe

Jako można się domyślać, gra z 2002 r. nie będzie mieć wysokich wymagań technicznych. Do jej uruchomienia potrzeba procesora równego Intel Pentium III o taktowaniu 500 Mhz, 128mb RAM a także akceleratora 3D. Oznacza to tyle, że Twierdza Krzyżowiec bez problemu będzie działać nawet na słabych laptopach z kartą graficzną. To świetna wiadomość dla osób, które chciałyby w coś pograć, ale ich sprzęt im na to nie pozwala.

Odbiór w świecie gier

Stronghold Crusader został bardzo entuzjastycznie przyjęty w świecie gier. Portal Metacritic wystawił temu tytułowi ocenę 78/100, jednakże ocena graczy to aż 8.8/10. Taką samą notę Twierdza Krzyżowiec otrzymała od polskich entuzjastów gier na portalu gry-online.pl Mimo upływu wielu lat i dosyć nieskomplikowanej grafiki, ta gra wciąż zachwyca i pozwala na spędzenie wielu godzin na jej ogrywaniu. Sposób rozgrywki, jaki stworzyło FireFly Studios jest po prostu niesamowity. Każdy fan gier strategicznych powinien zaznajomić się z tym tytułem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *